arama

CHP İstanbul başkan adayını açıkladı! Seçim vaatlerini sundu

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Eminel Eminel
  • 1 Star

CHP’nin İstanbul adına vaatleri seçim vaadi olarak açıklamalarda yerini alırken, AK Partinin kolu olan İstanbul’da CHP 5 somut teklifi sayesinde alabilecek mi. CHP İstanbul  adayı Ekrem İmamoğlu, istanbul ile alakalı 5 somut hedefini açıkladı.

Seçime aylar kala her parti il başkanlıkları için adaylarını açıkladı. CHP’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterdiği Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve vaatleri hakkında açıklamalr ve tanıtımlarda bulundu. İstanbul’a 5 somut teklifini sunan İmamoğlu, bakalım neler dedi.

BELEDİYEDE ASKERİ ÜCRET 2 BİN 200 TL OLACAK

İmamoğlu seçim vaatlerinin başında belediye çalışanlarının maaşlarına değindi. Belediye çalışanlarının askeri ücretinin 2 bin 200 lira olacağını açıkladı.

Ekrem İmamoğlu’nun tanıtımının yapıldığı toplantıya ilgi çoktu. Düzenlenen toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Belediye Başkanlığı seçimi için çok adayın olduğunu açıklayan Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nu neden seçtiklerini açıkladı. “İstanbul’u yönetmek sıradan bir olay değildir. İstanbul’u yönetmek için bilgiye, birikime ve deneyime ihtiyaç var. Bu 3 özellik de Ekrem İmamoğlu’nda olduğu için onu aday gösterdik.” açıklamasını yaptı.

Kılıçdaroğlu akabinde sahneye çıkan Ekrem İmamoğlu da seçim vaatlerini sundu. İlk olarak ücretlere değinen İmamoğlu, sonrasında İstanbul trafiğine değindi.

İŞTE iMAMOĞLU’NUN SEÇİM VAATLERİ

İstanbul’un ulaşım ve trafik sorununu çözmek.

İstanbul’daki kent yoksulluğu ile mücadele etmek ve pahalı yaşamı ucuzlatmak.

İstanbul’da doğru kentsel planlama ile çevre, imar ve deprem sorunlarını çözmek.

İstanbul’un işsizlik sorununu çözmek, yeni ekonomi ve yaratıcı endüstriler için İstanbul’u bir çekim merkezine dönüştürmek.

İstanbul’un yaşam kalitesini yükseltmek, kültür, sanat ve spor faaliyetlerini, İstanbul’un tamamına yaymak.