arama

Derya Şensoy Sarp Levendoğlu aşkına ömür biçildi!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Eminel Eminel
  • 1 Star

Sarp Levendoğlu Derya Şensoy aşkı tam gaz devam ediyor. Birce Akalay ile ayrıldıktan sonra adı Derya Şensoy ile anılan ve her seferinde aşklarına itiraz eden Sarp Levendoğlu Derya Şensoy, birlikte görüntülenmeye başladı.

Oyuncu Sarp Levendoğlu ile Derya Şensoy’un iki yıl süren beraberliklerinin geride bıraktığımız yılın kasım ayında bittiği iddia edilmiş ancak çift kısa bir süre sonra sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla yalanlamışlardı.

Derya Şensoy sosyal medya hesabından yaptığı yeni yıl paylaşımı ile aşklarının daha uzun yıllar süreceğinin müjdesini verdi. Şensoy birlikte gülerken görüldükleri selfielerinin altına “2019’um… 2029..2039..2049..2059 Sarp Levendoğlu mutlu yıllar” notunu düştü.

Oyuncu Sarp Levendoğlu ile meslektaşı olan Birce Akalay 2.5 yıllık evliliklerini 2017’nin Ocak ayında sonlandırmıştı.   Bu boşanmaya Sarp Levendoğlu’nun evliyken Datça’da yine oyuncu olan bir kadınla yaptığı tatilin sebep olduğu söylenmişti. Bu kadının Derya Şensoy olduğu da kısa süre sonra ortaya çıkmıştı.

Derya Şensoy, 7 Şubat 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Neriman Derya Şensoy’dur. Babası tiyatro oyuncusu Ferhan Şensoy ve annesi de tiyatrocu Derya Baykal’dır. 2004 yılında annesi ile babası boşanmıştır. Müjgan Ferhan Şensoy (d.1989) adında bir ablası vardır. İstanbul’da Amerikan Lisesi’nden mezun oldu. Sonra da illüstrasyon ve tasarım eğitimi almak için New York’a gitti. ABD’de Parsons The New School for Design okulunda eğitimini gördü. İngiltere’de takı üzerine çalışmalar da yaptı.2013 yılında Birol Güven’in senarist ve Müfit Can Saçıntı’nın yönetmen olduğu “Doksanlar” dizisinde Tuğba Karaman karakterini canlandırdı.Deniz Oral, Esra Dermancıoğlu, Renan Bilek, Gamze Gözalan,Pelin Öztekin, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Beste Bereket, Atılay Uluışık,Ümit Erdim, Açelya Akkoyun, Yalçın Menteşgibi oyuncularda dizide rol almışlardır.