arama

Eyeliner / Göz Kalemi Nasıl Uygulanmalı?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • nLy nLy
  • 1 Star

Eyeliner ve göz kalemi sürmek sandığınız kadar zor bir prosedür gerektirmiyor. Her ne kadar zorlu bir süreç gibi görünse de aslında birkaç basit hareketle uygulamanız mümkün. Eliniz alıştıkça da daha farklı şekiller vermek size kalıyor.Temizlik ve pürüzsüzlük her şeyin başı ? Bu makyaj için de geçerli. Öncelikle göz çevrenizin ve kapağınızın temiz olmasına önem vermelisiniz. Sonrasında bir yağ veya primer sürebilirsiniz. Böylece makyajınız bozulmaz ve uzun süre kalıcı olur. Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesi için göz kaleminizi kirpik dibinize en yakın şekilde sürmeniz gerekiyor. Böylelikle daha doğal ve dolgun bir görünüme sahip olabilirsiniz. Göz kaleminizin ucunun ince olması önemli isterseniz kalemtıraşla öncesinde açabilirsiniz. Eğer çizgi hoşunuza gitmediyse bu aşamada şekillendirebilirsiniz. Kuyruklu bir çizgiye sahip olmak için de gözünüzün dışına doğru biraz daha uzatmanız doğru olacaktır. Mükemmel bir göz çizgine sahip olmak için likit liner ile son uygulamayı yapmalısınız. Göz kalemiyle çizdiğiniz çizgiyi takip ederek ince uçlu likit liner’ınızı uygulayabilirsiniz. Eğer alışkın olmadığınız bir uygulama ise kalem şeklinde satılan likit liner temin edebilirsiniz. İşinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Rimel / Maskara Nasıl Uygulanmalı?

Kirpikler.. Kirpiklerimiz.. İyi bir maskaranın mükemmel bir kirpik etkisi yaratacağını biliyor musunuz? Gerçekten de doğru maskara ve doğru uygulama takma kirpiklere taş çıkarak bir görünüm elde ettirebilir. Göz makyajına hayat veren ve doğru uygulamalarında mükemmel değişim elde ettiğimiz ürün kesinlikle rimel ve maskaralardır. Bu sebeple kirpiklerimiz çok değerli onlara bakmayı unutmamalıyız.

Uygulamaya her zaman kirpik köklerinden başlayıp uçlarına hafif hareketle başlamalısınız. Bu uygulamayı yaparken maskaranızı hafif hafif dalgalandırarak iyice kirpiğinize yedirmelisiniz. Böylelikle daha volümlü ve ağır olmayan kirpiğe sahi olursunuz. İlk katı sürdükten sonra biraz vakit verip ikinci katı ister farklı bir maskara ile ister aynı maskarayı tekrar üstünden geçirerek uygulayabilirsiniz. Ancak kirpiklerinizin ağırlaşıp topaklanmaması için başka temiz bir ince uçlu fırçayla geçmenizde yarar olacaktır. Rimelinizi doğru tutmanız da önemli bir ayrıntı, daha kalın kirpik elde etmek için yatay bir şekilde uygulamasınız daha doğal bir sonuç için ise dikey şekilde uygulamalısınız. Eğer kirpiklerinizin daha kıvrık olmasını istiyorsanız maskara uygulamadan önce kirpik kıvırıcı ile daha kıvrık kirpikler elde edebilirsiniz. Kıvrılan kirpiklerinize uygulamak daha iyi sonuçlar elde etmenize sebep olacaktır.

ankara kilit taşı, ankara parke taşı, ankara karo taşı, ankara beton parke taşı, Ankara Kilitli Parke Taşı, Ankara Parke Taşı Fiyatları, Ankara Kilit Taşı Ustası, Ankara Kilit taşı döşeme,