arama

Göz Rengine Göre Far Renkleri Nasıl Olmalıdır?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • aSLı aSLı
  • 1 Star

Göz Rengine Göre Far Renkleri Nasıl Olmalıdır?

Makyajlarda vazgecilmez malzelerden biriside kesinlikle göz farlarıdır.Aslında şimdiki yazımda en popüler far renklerine yer vericem. Farlar gözlerimizin aynasıdır dersek yalan söylemiş olmayız. Gözlerinizi en güzel şekilde öne çıkaracak far rengini seçmek makyajın en önemli parçasından biri.

Göz Rengine Göre Far Renkleri Nasıl Olmalıdır?

Göz Rengine Göre Far Renkleri Nasıl Olmalıdır?


Kahverengi/Ela Göz Rengine Sahip Olanlar
Kahverengi, bej ve doğal tonlar tercih etmelisiniz. Haki, zeytin yeşili, bakır ve altın tonları da gözünüzle rahatlıkla uyum sağlayacaktır.Nötr bir renk kabul edilen kahverengi gözlere her tonda far yakışıyor.

Yeşil Göz Rengine Sahip Olanlar
Yeşil, bordoya yakın mor tonları, altın ve bakır tonları tercih etmelisiniz.

Mavi Göz Rengine Sahip Olanlar
Gözleriniz yeterince iddialı olduğu için far seçiminizi daha pastel tonlarda yapabilirsiniz. Ancak bu göz rengine sahip olanlara en çok yakışan renk koyu gridir.

En Popüler Far Renkleri Hangileridir?

En popüler far renkleri arasında kahverengi dikkat cekicidir,sonrasında tozpembe, fuşya,mor,pembe gibi yaz renkleri kıyafetlerin rengine göre secilmektedir.Önemli olan giyim tarzına en uygun rengi kullanmak.Biz kadınların en çok sevdiği makyaj malzemelerinden biri kesinlikle far paletleridir.Göz makyajında dikkat edilmesi gereken en önemli konu, göz rengi ile uyumlu olan doğru far renklerini seçebilmek. Tıpkı ten rengine uygun olan fondöten seçmek gibi her göz rengine de daha çok yakışacak farklı renklerde far seçimi önemlidir.

ankara kilit taşı, ankara parke taşı, ankara karo taşı, ankara beton parke taşı, Ankara Kilitli Parke Taşı, Ankara Parke Taşı Fiyatları, Ankara Kilit Taşı Ustası, Ankara Kilit taşı döşeme,