arama

Nur Yerlitaş şehitlere söyledi! Adalet Bakanlığı cevap verdi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Eminel Eminel
  • 1 Star

Ünlü modacı Nur Yerlitaş’ın şehitlerimize yönelik o sözleri ile alakalı flaş karar verildi. Peki Nur Yerlitaş şehitlerimiz ile alakalı ne demişti. Nur Yerlitaş’ın şehitlerimize yönelik sözlerinin karşılığı ne oldu.İşte ünlü modacı Nur Yerlitaş’ın son akıbeti

Gün geçmiyor ki sosyal medya üzerinden bir ünlünün hakkında dava açılsın. İştebu isimlerden biri de Nur Yerlitaş. Sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda, devlet organlarını suistimal etme suçundan hakkında dava açılmıştı. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçundan soruşturma başlatılmasına izin verilmedi. Savcılık, bunun üzerine takipsizlik kararı verdi.

Ünlü Modacı Nur Yerlitaş hakkında sosyal medya hesabı Instagram üzerinden yapılan canlı yayında sarf ettiği “Ne yapayım Allah Allah şehitler mehitler aman yeter” sözleri sonrasında şarkıcı Tuğba Ekinci,
Türkiye Harp Mamulü Gaziler Şehit  Dul ve Yetimler Derneği, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Şehit Aileleri Yardımlaşma Sosyal Kültürel ve Dayanışma Derneği’nin de aralarında bulunduğu 72 kişi ve kurumun suç duyuruları üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı.  Soruşturmaya bu kadar kişi katılmasına rağmen sonuç takipsizlikti.

İlk olarak izne tabi tutulan soruşturma için Adalet Bakanlığından izin istendi. Ancak aradan geçen zaman sonrasındaAdalet Bakanlığı açıklama yaptı.

NUR YERLİTAŞ AÇIKLAMA YAPTI

Hakkında açılacak olan dava ile alakalı Nur Yerlitaş şu açıklamaları yaptı.
“Canlı müzik esnasında sosyal paylaşım uygulamasından canlı yayına bağlanarak takipçilerimle sohbet etmeye başladım. Ancak miyop rahatsızlığım nedeniyle ekranda yapılan yorumları görmeden konuşmaya devam ettim. Kız kardeşim ve arkadaşım o esnada bana WhatsApp’tan yazarak galiz küfürler içeren yorumlar bulunduğundan yayını kapatmam hususunda mesajlar gönderdi.  Yayın esnasında doğu ve güneydoğuda terörle mücadele sırasında şehit düşen görevlilerimizin olduğu yönünde yorumlar bulunmaktaymış. Yayını kapatmama yönelik ikazları üzerine tamamen kardeşim Nuran Çetinkaya’ya yönelik ‘Ne yapayım Allah Allah, şehitler mehitler, yeter.’ şeklinde beyanda bulundum. Tamamıyla kardeşim ile aramdaki diyalogdan kaynaklanan anlık tepkiden ibaret söylemimin suç unsuru içermemesi nedeniyle takipsizlik kararı verilmesini talep ediyorum.” 

Bakanlıktan Yerlitaş hakkında “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçundan “soruşturma izni verilmesine yer olmadığı” şeklinde yanıt geldi.  Bunun üzerine tutanak tutulmasını isteyen kişiler ne tepki verecek belirsiz.