arama

Saç Uzatmanın En Etkili Yolları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • MİA MİA
  • 1 Star

Saçlarınızın sağlıklı uzaması ve parlak görünmesi için bitkisel yağların etkili olduğunu biliyoruz ancak en iyi doğal yağ hangisinin olduğu hakkında aklımızda soru işaretleri var . Saç bakımında doğru ürünleri seçerek emek harcamadan istediğiniz gür ve uzun saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç yapınıza göre hangi yağ sizin için en uygunudur? Saçınızın ihtiyaçlarına göre yağ seçtiğinizde ve düzenli uyguladığınızda kısa süre içinde faydalarını görebilirsiniz.

Hint Yağı 

Hint yağı içinde omega6 ve trigliserid yağ asidi, E vitamini ve saç sağlığı için faydalı mineraller içerir. Saç köklerinin onarılmasını sağlar. Dökülmeyi durdurur. Saç maskelerinin içinde düzenli olarak hint yağı kullandığınızda saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Badem yağı ve hint yağını karıştırarak seyrelmiş kaş ve kirpiklerinizi de tedavi edebilirsiniz. Kızlar bunu kendim denediğim için şiddetle tavsiye ediyorum 🙂 

Hindistan Cevizi Yağı 

Sağlıklı bir yağ kaynağı olan hindistan cevizi bitkisinin soğuk press yöntemiyle sıkılması ile elde edilen bu ürün saç sağlığı için vazgeçilmez bir üründür. Saçların canlı parlak olmasını sağlar. Düzenli kullanımda saç uzama hızınızı iki katına çıkarabilir. Saç maskelerinin içine ekleyebileceğiniz gibi saf hindistan cevizi yağını saç uçlarınıza uygulayarak kırık oluşumunu engelleyebilirsiniz. Daha az kırılan saçlar daha hızlı uzayacaktır.

Argan Yağı 

Son derece değerli bir bitkiden elde edilen ve altın olarak nitelendirilen argan yağı saçın ihtiyacı olan doğal bakımları sağlar. Nemlendirme ve hızlı uzatma özelliğinin yanı sıra saça parlaklık verir. Düzenli olarak uygulanması gereken bu yağı birkaç malzeme ekleyerek daha etkili bir hale getirebilirsiniz.

Susam yağı, jojoba yağı ve argan yağından oluşan doğal maskeyi haftada birkaç defa tekrarlayabilirsiniz.