arama

Serkan Kaya yeni şarkısı yeni yılın ilk günü

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Eminel Eminel
  • 1 Star

Arabesk müziğinin ünlü ismi Serkan Kaya’da yılbaşının ilk şarkısı geldi. Serkan Kaya’nın yeni şarkısı Tarifi Zor yılbaşının ilk günü çıkacak.

Sözü ve müziği Soner Sarıkabadayı, aranjesi Veysel Samanlıoğlu’na ait olan şarkı Tarifi Zor, by Polat Yağçı etiketiyle 1 Ocak 2019’da sevenleri ile buluşacak.

Yılbaşı akşamında Kıbrıs2ta ünlü bir otelde konser verecek olan Serkan Kaya, yeni yılın ilk şarkısını seslendirmekle kalmayacak ilk klibini de izleyenleri ile paylaşacak.

Serkan Kaya’nın yeni şarkısı konseri ile eş zamanlı olarak müzik kanalları ve Poll Production YouTube kanalında yayında olacak.

SERKAN KAYA KİMDİR?

1978 yılında Sivas’ta doğan Serkan Kaya, Sivas Endüstri Lisesi’nden mezun oldu. Askerliği sırasında Ankara Armoni Mızıka Birliği’nde olan Kaya’nın ilk albümü 2001 yılında piyasaya çıktı.

İlk albümünün ardından daha çok beste yapan sanatçı, 10 yıl sonra “Aşk Ne Demek Bilen Var mı?” ismiyle çıkardığı albümünde “Bitti” şarkısı ile müzik dünyasına yeni bir soluk getirdi. Modern Arabesk olarak adlandırdığı çalışmaları ile ülkenin birçok yerinde “Arabesk Geceleri” düzenleyerek bir yeniliğin öncüsü oldu.

2011’deki albümünün çıkış şarkısı “Sevemiyorum” ve albüm ile aynı ada sahip “Aşk Ne Demek Bilen Var mı?” şarkılarına klip çekti. Ardından “Zor Bela” şarkısını kliplendiren Kaya, 2015’te “Gönül Bahçem” albümü ile gençlerin gittikçe ilgisini kaybettiği arabeski tekrar canlandırdı. “Arabesk Müziğin Yeni Starı” diye anılan Kaya, 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Fantezi – Halk Müziği ” ödülüne layık görüldü. 2017’de Ayşegül Kalfa ile evlenen Serkan Kaya’nın bir oğlu vardır.

etiketlerETİKETLER