arama

Sıkı göğüslere kavuşmak artık hayal değil! Sarkmaya son

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Eminel Eminel
  • 1 Star

Zamanla bayanların göğüslerinde mevcut sarkmalar yaşanmaktadır. Sıkı göğüslere sahip olmak sarkmadan korunmak her kadının istediği bir şey iken, belirli sporlarla ya da belirli egzersizlerle sıkı göğüslere sahip olabilirsiniz.

SİZLERE SARKMADAN KORUNMAK İÇİN BİR KAÇ EGZERSİZ ARAŞTIRDIK

Fil egzersizi

Bu hareket sırtınızı ve boynunuzu güçlendirir ve göğüs kaslarınızı rahatlatır.

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve vücudunuzu öne doğru bükün. Sırtınızın konumu zemine paralel olmalıdır. Kollarınızı rahatlatın ve aşağı doğru indirin. Ardından geriye doğru yürürken kollarınızı sağa ve sola doğru sallayın.

Kobra egzersizi

Kobra egzersizi vücudunuzun üst kısmını çalıştırır. Başlarda zor gözüken bu hareketi pratik yaptıkça daha kolay uygulamaya başlayacaksınız.

Karnınızın üstüne yatın. Ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Üst vücudunuzu ve başını yerden kaldırın. Başınızı kaldırırken dirseklerinizi yanlara doğru tutmaya çalışın. Bu hareketi yaparken bacaklarınızın bitişik olduğundan emin olun.

Kitap egzersizi

Bu hareket göğüs kaslarınızı sıkılaştırır ve sırtınızı güçlendirir.

Avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde kollarınızı yukarı doğru uzatın. Her avuç içinize bir kitap koyun. Kitap yerine dambıl da kullanabilirsiniz. Kollarınızı yana doğru açın ve sonra önünüzde birleştirin.

Makas egzersizi

Makas hareketi göğüs kaslarınızı çalıştırır ve duruşunuzu düzeltmeye yardımcı olur.

Kollarınızı avuç içleriniz yere bakacak şekilde yana doğru açın. Kollarınızı üst üste gelerek X harfini oluşturacak şekilde öne doğru kapatın. Başlangıç pozisyonuna geri dönün ve tekrarlayın.

etiketlerETİKETLER
ankara kilit taşı, ankara parke taşı, ankara karo taşı, ankara beton parke taşı, Ankara Kilitli Parke Taşı, Ankara Parke Taşı Fiyatları, Ankara Kilit Taşı Ustası, Ankara Kilit taşı döşeme,