arama

Topuklu Ayakkabı Giyersen Zararlarına Katlanırsın

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Fatih Fatih
  • 1 Star

Bayanların vazgeçemediği topuklu ayakkabı ne gibi sorunlar yaratacağını bilseler herhalde giymezler. Yol açtığı rahatsızlıkları duysalar bile vaz geçeceklerini sanmıyoruz ama yinede biz  uyaralım.

Varisli Bir Bacağınız Olmasını İstemiyorsanız Dikkat Edin

Topuklu ayakkabılar kan dolaşımında güçlükler yaşamanıza neden olur. Bu durumun sonucunda bacağınızda varis oluşumu kaçınılmaz olacaktır.  Bu tür ayakkabılar, bacaklardaki baskı ortamını arttırarak kanın yeterince baskılanmasına engel olur.

Diz Esnemesi Rahatsızlığınız Olmasını İstemiyorsanız Dikkat Edin

Topuklu ayakkabı giydiğinizde ağırlık merkeziniz ön tarafa doğru kayar.  Bu durum diz kısmında yer alan eklerde baskı oluşumuna neden olur.  Bu durum sadece ağrıya neden olmaz aynı zamanda dizde esnemeyi de meydana getirir.

Denge Problemine Yol Açıyor

Topuklu ayakkabı giymeye ne kadar alışırsanız alışın. Uzun dönem kullanılması sonucunda denge problemi yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.  Diz çevresindeki kaslarda meydana gelen aşırı gerginlik hissi denge probleminizin doğmasına yol açar.

Sırt Ağrısı Meydana Getirir

Sürekli yüksek topuklu ayakkabı kullanmak bir omurganızın diğer omurgaya kaymasına neden olabilir. Bu da sinirler arasında sıkışmaya neden olur.  Böylelikle sırt kısmınızda ağrı meydana gelir.  Ancak yüksek topuklu ayakkabılarınızı çıkardığınızda omurgadaki geçici kayma tekrar eski haline döner.  Ve kaslardaki gerilme, ağrı hissi azalır.

ankara kilit taşı, ankara parke taşı, ankara karo taşı, ankara beton parke taşı, Ankara Kilitli Parke Taşı, Ankara Parke Taşı Fiyatları, Ankara Kilit Taşı Ustası, Ankara Kilit taşı döşeme,