arama

Usta Oyuncu Münir Özkul Vefat Etti

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Fatih Fatih
  • 1 Star

Usta oyuncu Münir Özkul (Mahmut Hoca) bugün vefat etti. 93 yaşında hayata gözlerini yuman Münir Özkul’a Allah’tan Rahmet başta ailesi olmak üzere bütün Türkiye’nin Başı sağolsun.

 

 

Münir Özkul Son Yolculuğuna Uğurlandı

 

Yeşilçam’ın efsane ismi Hababam Sınıfı’nın Mahmut Hocası Münir Özkul, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Münir Özkul için Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde tören düzenlendi. Törene Münir Özkul’un ailesi, sanatçı dostları ve sevenleri katıldı. Usta sanatçının cenazesi Teşvikiye Camii’ne getirildi.

Özkul’un naaşı cenaze namazından sonra Bakırköy Mezarlığı’na götürülüyor. Cazene törenine Başbakan Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da katıldı.

İHA’nın haberine göre; Türk sinemasına büyük emekler veren Yeşilçam’ın usta sanatçısı Münir Özkul için Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde tören düzenlendi. Törene usta sanatçının eşi Umman Özkul, çocukları, Özkul’un eski eşi Suna Selen, Nuri Alço, Erhan Yazıcıoğlu, Süha ve Behzat Uygur, İlyas Salman, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Hababam Sınıfı oyuncularından Tuncay Akça, Ahmet Arıman ile sanat camiasından çok sayıda isim ve sevenleri katıldı. Törende usta sanatçının eski eşi Suna Selen ve Umman Özkul el ele oturarak birbirlerine destek oldu.

 

Törende Türk sinemasının duayen isminin Türk bayrağına sarılı tabutu sahneye getirildi ardından sevilen sanatçının milyonların hafızasına kazınan filmlerinden kesitler gösterildi. Sonrasında Özkul, için saygı duruşunda bulunulurken biyografisi okundu. Ardından Süha Uygur gibi isimler törende konuşmalarıyla usta ismi anlatırken kızı Güner Özkul, duygularını paylaştı.

1.

 

2.

 

3.

4.